Licensed to Texas A & M University - College Station
                                                HY-TEK's Meet Manager 12/5/2013
                       Reveille Invitational - 12/7/2013                       
                         Gilliam Indoor Track Stadium                          
                              College Station, TX                              
                                 Meet Program                                  
 
Event 1  Women 60 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 3:25 PM
     Gilliam:   7.09  3/12/2011   Lakya Brookins, South Carolina               
   Texas A&M:   7.18  2010        Gabby Mayo                                   
        Meet:   7.23  12/11/2010  Jessica Young, TCU                           
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Iphona Paiement               FR TCU                         
  2  Kamaria Brown                 JR Texas A&M                   
  3  Gabby Mayo                       unattached                  
  4  Michelle Lee Ahres               unattached                  
  5  Jennifer Madu                 SO Texas A&M                   
  6  Lorraine Ugen                 SR TCU                         
  7  Tawanna Meadows                  unattached                  
  8  Kiersten Brewer               JR Houston                     
Section 2  Timed Finals
  2  Judy Emeodi                   FR TCU                         
  3  Aaliyah Brown                 FR Texas A&M                   
  4  Sabrina Moore                 FR TCU                         
  5  Ashley Collier                SR Texas A&M                   
  6  Veronica Jones                SR TCU                         
  7  India Daniels                 SO Texas A&M                   
  8  Kineke Alexander                 unattached                  
Section 3  Timed Finals
  1  Krystal Wynn                     UTSA                        
  2  Bria Carter                   FR Houston                     
  3  Jasmine Sillemon              FR TCU                         
  4  Re'Jana Ellison               FR Houston                     
  5  Greneshia Wright                 UTSA                        
  6  Jeronda Womack                SR Texas A&M                   
  7  Ernestine Cray                   UTSA                        
 
Event 2  Women 200 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 3:50 PM
     Gilliam:  22.80  3/13/2009   Murielle Ahoure, Miami                       
   Texas A&M:  22.70  2013        Ashton Purvis                                
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Kineke Alexander                 unattached                  
  4  Ashton Purvis                 JR Texas A&M                   
  5  Patricia Hall                    unattached                  
  6  Olivia Ekpone                 JR Texas A&M                   
Section 2  Timed Finals
  2  Michelle Lee Ahres               unattached                  
  3  Sabrina Moore                 FR TCU                         
  4  Judy Emeodi                   FR TCU                         
  5  Veronica Jones                SR TCU                         
  6  Janeil Bellille               NA unattached                  
Section 3  Timed Finals
  2  Nastyskiya Smith                 unattached                  
  3  Bria Carter                   FR Houston                     
  4  Shantel Swift                 SR UTSA                        
  5  Re'Jana Ellison               FR Houston                     
  6  Ibukun Mayungbe               SR Texas A&M                   
Section 4  Timed Finals
  2  Kaila James                   SR UTSA                        
  3  Kelly Goudeau                 FR UTSA                        
  4  Shelby Leppin                 FR Texas A&M                   
  5  Chelsea Taylor                FR UTSA                        
  6  Maureen Redmond               SO Houston                     
Section 5  Timed Finals
  2  Evelyn Clark                  SR UTSA                        
  3  Tori Williams                 FR Houston                     
  4  Makayla Prevost               JR Texas A&M                   
  5  Angelica Thompson             SO Houston                     
  6  Brook Wilson                  FR UTSA                        
 
Event 4  Women 800 Meter Run
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 4:25 PM
     Gilliam:  2:02.84  2/13/2010   Phoebe Wright, Tennessee                   
   Texas A&M:  2:07.27  2002        Angeles Pantoja                            
        Meet:  2:09.40  12/8/2012   Mila Litinova, unattached                  
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Comfort Agara                    unattached                  
  2  LaKesha Jelks                 SO Texas A&M                   
  3  Hanna Haavikko                   unattached                  
  4  Kaila Brooks                  FR Texas A&M                   
  5  Sherma Aurelian                  unattached                  
  6  Laura Henry                   SO Texas A&M                   
 
Event 5  Women 1 Mile Run
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 3:15 PM
     Gilliam:  4:25.91  2/28/2009   Jenny Barringer, Colorado                  
   Texas A&M:  4:45.84  2012        Natosha Rogers                             
        Meet:  5:01.54  12/8/2012   Nina Herrera, UTSA                         
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Shannon Speir                 SR TCU                         
  2  Emily Perez                      UTSA                        
  3  Patricia Terry                SR TCU                         
  4  Sarah Madebach                   unattached                  
  5  Danielle Burke                   unattached                  
  6  Natalie Picchetti                unattached                  
  7  Lauren Fontana                FR Texas A&M                   
  8  Janae Bottoms                 FR Houston                     
  9  Haley Deakins                 FR Texas A&M                   
 10  Aliese Hyde                   SR Texas A&M                   
 11  Caitlin Gilmore               SR Texas A&M                   
 
Event 7  Women 5000 Meter Run
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 4:33 PM
     Gilliam:  15:50.20  2/24/2012   Betsy Saina, Iowa State                   
   Texas A&M:  15:52.40  2012        Natosha Rogers                            
        Meet:  17:13.00  12/11/2010  Patricia Terry, TCU                       
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Rachel Williams               SO Texas A&M                   
  2  Grace Kohler                     UTSA                        
  3  Katie Pia                     FR Texas A&M                   
 
Event 8  Women 60 Meter Hurdles
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 3:00 PM
     Gilliam:   7.96  3/12/2011   Brianna Rollins, Clemson                     
   Texas A&M:   8.05  2010        Gabby Mayo                                   
        Meet:   8.42  12/12/2009  Natasha Ruddock, Texas A&M                   
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Amber Sellers                 SR Houston                     
  3  LaQue Moen-Davis              SO Texas A&M                   
  4  Alicia Perkins                JR Houston                     
  5  Makaila Flannigan             FR TCU                         
  6  Sade Mariah Greenidge         JR Houston                     
  7  Shamier Little                FR Texas A&M                   
Section 2  Timed Finals
  2  Angel Sifuentes               JR UTSA                        
  3  Dominique Brisco              JR Houston                     
  4  Jena Hemann                   JR Texas A&M                   
  5  Adrienne Mosby                   UTSA                        
  6  Angelica Thompson             SO Houston                     
  7  Lyric Lawrence                FR Texas A&M                   
  8  Venessa Onwuchekwa            SR UTSA                        
 
Event 9  Women 4x400 Meter Relay
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 5:10 PM
     Gilliam:  3:29.72  3/12/2011   , Texas A&M                                
                        J. Tarmoh, I. Mayungbe, A. Sutherland, J. Beard   
   Texas A&M:  3:29.72  2011                                                   
                        Tarmoh, Mayungbe, Sutherland, Beard               
        Meet:  3:35.97  12/11/2010  , TCU                                      
                        Charles, Juarez, Peart, Young                     
     School                                                           Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Houston  'C'                                                 
     1) Maureen Redmond SO              2) Vanessa Whitmire JR            
     3) Tori Williams FR                4) Angelica Thompson SO           
  4  Houston  'B'                                                 
     1) Sade Mariah Greenidge JR        2) Alicia Perkins JR              
     3) Amber Sellers SR                4) Mandy Nolan SO                 
  5  Texas A&M  'C'                                               
     1) India Daniels SO                2) Lyric Lawrence FR              
     3) Kaila Brooks FR                 4) Jena Hemann JR                 
  6  UTSA  'B'                                                    
     1) Brook Wilson FR                 2) Chelsea Taylor FR              
     3) Kyndall Snider SR               4) Venessa Onwuchekwa SR          
Section 2  Timed Finals
  2  Texas A&M                                                    
     1) Olivia Ekpone JR                2) Jessica Laseak SO              
     3) Shamier Little FR               4) Aliese Hyde SR                 
  3  UTSA                                                         
     1) Shantel Swift SR                2) Evelyn Clark SR                
     3) Kelly Goudeau FR                4) Kaila James SR                 
  4  TCU                                                          
     1) Briyanni Thomas SR              2) Tiffany Terry FR               
     3) Alexandria Peters FR            4) Nefertari Hall JR              
  5  Houston                                                      
     1) Kiersten Brewer JR              2) Kelli Hardnett SO              
     3) Ngozi Onwumere SR               4) Mayorca Young SO               
  6  Texas A&M  'B'                                               
     1) Kamaria Brown JR                2) Ashley Collier SR              
     3) Ibukun Mayungbe SR              4) LaKesha Jelks SO               
 
Event 11  Women High Jump
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 3:45 PM
     Gilliam:  1.98m  3/13/2009   Destinee Hooker, Texas                       
   Texas A&M:  1.86m  2006        Caroline Wolf                                
        Meet:  1.74m  12/10/2011  C. Utley / J. Hemann (12), Texas A&M         
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Shelby Melendez               SO Texas A&M                   
  2  Venessa Onwuchekwa            SR UTSA                        
  3  Jena Hemann                   JR Texas A&M                   
  4  Whitney Flannel                  UTSA                        
  5  Kara Erickson                 FR Texas A&M                   
  6  Krystle Schade                   unattached                  
 
Event 12  Women Pole Vault
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 3:30 PM
     Gilliam:  4.45m  3/12/2011   Tina Sutej, Arkansas                         
   Texas A&M:  4.25m  2012        Laura Asimakis                               
        Meet:  4.11m  12/8/2012   Karley King, unattached                      
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Jennifer Blair                SO Houston                     
  2  Catherine Chenault            SO Texas A&M                   
  3  April Benavidez                  UTSA                        
  4  Brittany Wooten               SO Texas A&M                   
  5  Lindsey Pew                   JR UTSA                        
  6  Karley King                   SR Houston                     
 
Event 13  Women Long Jump
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 3:00 PM
     Gilliam:  6.70m  2/13/2010   Blessing Okagbare, UTEP                      
   Texas A&M:  6.47m  1998        Adrien Sawyer                                
        Meet:  6.16m  12/10/2011  Lorraine Ugen, TCU                           
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Brittany Kinney               JR Houston                     
  2  Haley Gooch                   SR Texas A&M                   
  3  Taylor Glenn                  SO Texas A&M                   
  4  Melissa Mays                  SR Texas A&M                   
  5  Jordan Wilson                 SR Texas A&M                   
  6  Krystal Wynn                     UTSA                        
  7  Kayla Hunt                       UTSA                        
  8  Laura Oseghae                    UTSA                        
  9  Dominique Brisco              JR Houston                     
Flight 2  Finals
  1  Greneshia Wright                 UTSA                        
  2  Ernestine Cray                   UTSA                        
  3  Jazzmine Folston              FR TCU                         
  4  Makaila Flannigan             FR TCU                         
  5  Anna Robinson                 FR TCU                         
  6  Ngozi Onwumere                SR Houston                     
  7  LaQue Moen-Davis              SO Texas A&M                   
  8  Alesha Walker                    unattached                  
  9  Lorraine Ugen                 SR TCU                         
 
Event 15  Women Shot Put
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 3:00 PM
     Gilliam:  18.46m  2/25/2012   Tia Brooks, Oklahoma                        
   Texas A&M:  17.42m  2007        Kasey Onwucheckwa                           
        Meet:  15.50m  12/11/2010  Stormy Harrison, TCU                        
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Angel Sifuentes               JR UTSA                        
  2  Megan Frausto                 SR Houston                     
  3  Samatha Taylor                JR Houston                     
  4  Brea Garrett                  JR Texas A&M                   
  5  Megan Smith                   JR TCU                         
  6  Jena Hemann                   JR Texas A&M                   
 
Event 16  Women Weight Throw
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 4:00 PM
     Gilliam:  22.69m  3/11/2011   Felisha Johnson, Indiana State              
   Texas A&M:  20.10m  2013        Brea Garrett                                
        Meet:  17.93m  12/8/2012   Brea Garrett, Texas A&M                     
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  A'Nease Linnear               FR Houston                     
  2  Katelynn Homb                 FR UTSA                        
  3  Justine Price                 JR Houston                     
  4  Alison Ondrusek               NA unattached                  
  5  Samatha Taylor                JR Houston                     
  6  Jill Hydrick                  SR Texas A&M                   
  7  Nicole Benton                 SR Houston                     
  8  Brea Garrett                  JR Texas A&M                   
 
Event 21  Men 60 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 3:35 PM
     Gilliam:   6.51  3/13/2009   Jacoby Ford, Clemson                         
   Texas A&M:   6.59  2009        Gerald Phiri                                 
        Meet:   6.67  12/12/2009  Charles Silmon, TCU                          
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Lamar Hicks                      unattached                  
  2  Terrell McNeil                   unattached                  
  3  Antoine Adams                    unattached                  
  4  Joe Morris                       unattached                  
  5  Clint Allen                      unattached                  
  6  Kyle Stephens                    unattached                  
  7  Marcus Baffoe                    unattached                  
  8  Matthieu Pritchett               unattached                  
Section 2  Timed Finals
  1  Ronnie Baker                  SO TCU                         
  2  Aldrich Bailey, Jr.           SO Texas A&M                   
  3  Raymond Bozmans               SO TCU                         
  4  Leshon Collins                SO Houston                     
  5  Michael Bryan                 SR Texas A&M                   
  6  Cameron Burrell               FR Houston                     
  7  Jordan Oakry                  FR Houston                     
  8  Jermaine Davis                SR Texas A&M                   
Section 3  Timed Finals
  1  Aaron Lejeune                 FR UTSA                        
  2  Wayne Davis II                SR Texas A&M                   
  3  Malik Summers                 FR TCU                         
  4  Michael Owusu-Peprah          SO TCU                         
  5  James Arnett                  SO Houston                     
  6  Cameron Echols- Luper         FR TCU                         
  7  Jonathan Turner               JR Texas A&M                   
  8  Kolby Listenbee               SO TCU                         
 
Event 22  Men 200 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 4:05 PM
     Gilliam:  20.39  3/11/2011   Mookie Salaam, Oklahoma                      
   Texas A&M:  20.37  2013        Ameer Webb                                   
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Denis Moore                      unattached                  
  3  James Johnson                 JR UTSA                        
  4  Harvey McSwain                SO TCU                         
  5  Prezel Hardy, Jr.             SR Texas A&M                   
  6  Sam Watts                     SO TCU                         
Section 2  Timed Finals
  2  Arte Collins                     unattached                  
  3  Antoine Adams                    unattached                  
  4  Leshon Collins                SO Houston                     
  5  Shavez Hart                   JR Texas A&M                   
  6  Malik Summers                 FR TCU                         
Section 3  Timed Finals
  1  Chris King                       unattached                  
  2  Michael Courtney                 unattached                  
  3  Jordan Oakry                  FR Houston                     
  4  Jermaine Davis                SR Texas A&M                   
  5  Michael Bryan                 SR Texas A&M                   
  6  Cameron Burrell               FR Houston                     
Section 4  Timed Finals
  2  Matthieu Pritchett               unattached                  
  3  Jameson Strachan                 unattached                  
  4  Jeremy Jordan                 FR Texas A&M                   
  5  Isaac Williams                SR Houston                     
  6  Xavier Floyd                  FR Houston                     
Section 5  Timed Finals
  1  Mason Loiodice                FR UTSA                        
  2  Jurmarcus Shelvin             SR UTSA                        
  3  Aaron Lejeune                 FR UTSA                        
  4  William Gibbs                 FR Houston                     
  5  James Arnett                  SO Houston                     
  6  Christopher Hall              SR UTSA                        
 
Event 24  Men 800 Meter Run
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 4:29 PM
     Gilliam:  1:47.14  1/28/2012   Joey Roberts, Texas A&M                    
   Texas A&M:  1:47.14  2012        Joey Roberts                               
        Meet:  1:48.87  12/12/2009  Chris Gowell, Baylor                       
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Eric Alexander                JR Houston                     
  2  Gaines Kinsey                 FR Texas A&M                   
  3  Kip Kosgei                       unattached                  
  4  Brandon Kinsey                SO Texas A&M                   
  5  Nick Rollo                    JR Texas A&M                   
  6  Justin Chambers               SR TCU                         
  7  Cameron Cardwell              SO Texas A&M                   
  8  Raul Ramirez                  JR Texas A&M                   
  9  Jalen Wade                    FR Houston                     
 10  Tarik Tyler                   FR Texas A&M                   
 11  Wade Karam                    FR Texas A&M                   
 12  D' Andre Lewis                FR TCU                         
 
Event 25  Men 1 Mile Run
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 3:20 PM
     Gilliam:  3:55.02  2/28/2009   German Fernandez, Oklahoma State           
   Texas A&M:  4:00.41  2013        Henry Lelei                                
        Meet:  4:18.11  12/8/2012   Nathan Collier, UTSA                       
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Saul Vasquez                  FR UTSA                        
  2  Aaron Murray                  SO Texas A&M                   
  3  Drevan Anderson Kaapa         JR Houston                     
  4  Chris Gowell                     unattached                  
  5  Jake Rossmango                SR TCU                         
  6  Dillon Worley                 SO Texas A&M                   
  7  Andrew McRae                  FR TCU                         
  8  Nathan Collier                   UTSA                        
  9  Josh Hernandez                JR Texas A&M                   
 10  Javier Salas                  SO UTSA                        
 11  Brett Schmit                  FR Texas A&M                   
 12  Tony Jaramillo                   UTSA                        
 
Event 27  Men 5000 Meter Run
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 4:53 PM
     Gilliam:  13:26.01  3/11/2011   Leonard Korir, Iona                       
   Texas A&M:  13:54.33  2013        Henry Lelei                               
        Meet:  14:24.36  12/12/2009  Robbie Knorr, Baylor                      
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Matthew Perri                    unattached                  
  2  Taylor Moult                  JR TCU                         
  3  Nathan Collier                   UTSA                        
  4  Elliott Farris                SO Texas A&M                   
  5  Dylan Williams                SR Texas A&M                   
 
Event 28  Men 60 Meter Hurdles
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 3:07 PM
     Gilliam:   7.58  3/12/2011   Andrew Riley, Illinois                       
   Texas A&M:   7.59  2013        Wayne Davis                                  
        Meet:   7.73  12/11/2010  Aries Merritt, Reebok                        
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Jordan Moore                  FR TCU                         
  3  Isaac Williams                SR Houston                     
  4  Wayne Davis II                SR Texas A&M                   
  5  Kenneth Minkah                JR Texas A&M                   
  6  Leon Bullock                  SR Houston                     
Section 2  Timed Finals
  3  Ryan Mehl                     FR Texas A&M                   
  4  William Gibbs                 FR Houston                     
  5  Jaylen Wright                 FR Texas A&M                   
  7  Daniel Martin                 SO Texas A&M                   
 
Event 29  Men 4x400 Meter Relay
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 5:20 PM
     Gilliam:  3:04.24  3/12/2011   , Texas A&M                                
                        T. Howell, D. Pinder, B. Miller, T. Henry         
   Texas A&M:  3:04.18  2013                                                   
                        Babineaux, Bailey, Roudette, Lendore              
        Meet:  3:06.82  12/8/2012   , Texas A&M                                
                        Babineaux, Bailey, Roudette, Lendore              
     School                                                           Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Texas A&M  'D'                                               
     1) Daniel Martin SO                2) Tarik Tyler FR                 
     3) Wade Karam FR                   4) Brandon Kinsey SO              
  3  Houston  'B'                                                 
     1) Xavier Floyd FR                 2) Leon Bullock SR                
     3) William Gibbs FR                4) Jordan Hofbauer SR             
  4  Texas A&M  'C'                                               
     1) Ryan Mehl FR                    2) Kenneth Minkah JR              
     3) Kohl Anderson FR                4) Nick Rollo JR                  
  5  Texas A&M  'B'                                               
     1) Deon Hickey FR                  2) Hector Hernandez SO            
     3) Josh Hernandez JR               4) Aikan Graham JR                
  6  TCU  'B'                                                     
     1) Justin Chambers SR              2) Harvey McSwain SO              
     3) D' Andre Lewis FR               4) Sam Watts SO                   
Section 2  Timed Finals
  3  UTSA                                                         
     1) Christopher Hall SR             2) James Johnson JR               
     3) Mason Loiodice FR               4) Jurmarcus Shelvin SR           
  4  Houston                                                      
     1) Xavier Boyd SR                  2) Jermaine Fyffe SO              
     3) Dominique Charles JR            4) Dante Johnson FR               
  5  Texas A&M                                                    
     1) Deon Lendore JR                 2) Aldrich Bailey, Jr. SO         
     3) Carlyle Roudette SR             4) Gregory Coleman JR             
  6  TCU                                                          
     1) Narada Jackson SR               2) Joshua Washington JR           
     3) Lavon Collins SR                4) Ronnie Baker SO                
 
Event 31  Men High Jump
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 3:45 PM
     Gilliam:  2.33m  3/12/2011   Derek Drouin, Indiana                        
   Texas A&M:  2.25m  1981        Jimmy Howard                                 
        Meet:  2.15m  12/8/2012   Keith Benford, UTSA                          
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Samuel McSwain                NA unattached                  
  2  Morris Olumba                 FR Houston                     
  3  Dylan Richards                JR Texas A&M                   
  4  John Reynolds                 FR Texas A&M                   
  5  Tyler Lee                     SR Texas A&M                   
  6  Devion Harris                 SR Texas A&M                   
 
Event 32  Men Pole Vault
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 3:30 PM
     Gilliam:  5.61m  2/14/2009   Jason Colwick, Rice                          
   Texas A&M:  5.50m  1990        West (90), McDonald (98)                     
        Meet:  5.20m  12/8/2012   Taylor Reed, UTSA                            
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Christopher Morales           JR Houston                     
  2  Zach Fifi                     SO Houston                     
  3  Jacob Fifi                    SO Houston                     
  4  Robert Schuster               FR Houston                     
  5  Kevin Stull                   NA unattached                  
  6  Clifton Harlin                JR Texas A&M                   
  7  Barrett Brock                    UTSA                        
  8  Michael Mahnke                SR Houston                     
  9  Taylor Reed                      UTSA                        
 10  Chase Wolfle                  SO Texas A&M                   
 
Event 33  Men Long Jump
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 3:15 PM
     Gilliam:  8.14m  3/11/2011   Ngonidzashe Makusha, Florida State           
   Texas A&M:  8.04m  2006        Fabrice Lapierre                             
        Meet:  7.74m  12/6/2008   Julian Reid, Texas A&M                       
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Daniel Martin                 SO Texas A&M                   
  2  Emeliano Troitano             FR Houston                     
  3  Olabanji Asekun               JR Texas A&M                   
  4  John Reynolds                 FR Texas A&M                   
  5  Jeffrey Prothro               FR Texas A&M                   
  6  Antwan Dickerson              FR Houston                     
  7  Cameron Echols- Luper         FR TCU                         
  8  Jonathan Turner               JR Texas A&M                   
  9  Ramone Bailey                 JR TCU                         
 
Event 35  Men Shot Put
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 4:00 PM
     Gilliam:  20.31m  1/28/2012   Kemal Mesic, Florida                        
   Texas A&M:  21.52m  1967        Randy Matson                                
        Meet:  18.59m  12/8/2012   Richard Garrett, UTSA                       
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Jose Herrera                  FR Houston                     
  2  Cameron Cornelius             FR Houston                     
  3  Levi Jordan                      UTSA                        
  4  Tyler Finke                   FR UTSA                        
  5  Jeff Bartlett                 SO Texas A&M                   
  6  Aviante Collins               SO TCU                         
  7  Andrew Akens                  SR UTSA                        
  8  Aaron Tombleson               JR TCU                         
  9  Sean Tabor                    SR TCU                         
 
Event 36  Men Weight Throw
===============================================================================
Saturday 12/7/2013 - 3:00 PM
     Gilliam:  22.88m  3/14/2009   Jason Lewis, Arizona State                  
   Texas A&M:  20.36m  2013        Casey Strong                                
        Meet:  21.22m  12/10/2011  Chris Cralle, unattached                    
     Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Damon Thompson                FR Houston                     
  2  Tyler Finke                   FR UTSA                        
  3  Victor Perez                  FR UTSA                        
  4  Juan Rodriguez                   UTSA                        
  5  Jared Tyler                   FR UTSA                        
  6  John Fortune                  SR Houston                     
  7  Andris Vistins                SR UTSA                        
  8  Jeremy Jones                     UTSA                        
  9  Austin Cook                   FR Texas A&M                   
 10  Ben Skrla                     JR Texas A&M                   
 11  Aaron Tombleson               JR TCU                         
 12  Sean Tabor                    SR TCU                         
 13  Casey Strong                  JR Texas A&M